Nekad nepadodies!

Iespējamos sociālo palīdzību ģimenēm, kurās aug bērns ar īpašām vajadzībām, nosacīti var dalīt 3 lielās grupās – valsts noteiktā, pašvaldību piedāvātā un dažādu uzņēmumu sociālās atbildības iniciatīvas vadīta palīdzība.

Valsts noteiktā palīdzība

Pilnīgāko informāciju par Valsts noteikto palīdzību var iegūt mājas lapā www.vsaa.lv

Pašvaldību piedāvātā palīdzība

Palīdzības apjoms, ko var saņemt no konkrētās pašvaldības, kurā deklarēts bērns ar īpašām vajadzībām, un viņa vecāki, atšķiras, tādēļ vispilnīgāko informāciju saņemsiet no savas pašvaldības sociālā darbinieka. Ir pašvaldības, kas saviem iedzīvotājiem izmaksā gan transporta kompensāciju, gan apmaksā dažādas rehabilitācijas iespējas, taču ir arī tādas, kur palīdzības apjoms ir krietni mazāks. Pašvaldību piedāvātā palīdzība ir gan dažādi pabalsti, gan atlaides, piemēram, nekustāmā īpašuma nodoklim. Šajā sadaļā izvietosim mūsu rīcībā esošo informāciju par palīdzības iespējām dažādās pašvaldībās, taču noteikti vērsieties pie sava sociālā darbinieka, lai precizētu, ko varat saņemt tieši Jūs!

Uzņēmumu iniciatīvas vadīta palīdzība

Dažādus atvieglojumus ģimenēm, kurās ir bērni ar īpašām vajadzībām, piedāvā arī sociāli atbildīgi uzņēmumi. Esam izveidojuši sarakstu ar mūsu rīcībā esošo informāciju par iespējām, ko var izmantot bērni ar kustību traucējumiem. Ja jūsu rīcībā ir vēl kādas ziņas, priecāsimies saņemt informāciju par to uz e-pastu: info@kustibutraucejumi.lv.

Lattelecom piedāvā dažādas atlaides saviem pakalpojumiem – TV, Internetam un tālrunim, ģimenēm, kurās ir bērni ar īpašām vajadzībām. Aktuālo atlaižu klāstu meklējiet šeit:  http://lattelecom.lv/majai/akcijas/cilvekiem-ar-ipasam-vajadzibam

Latvijas Leļļu teātris piedāvā 20% atlaidi ģimenēm, kurās ir bērns invalīds. Atlaidi var saņemt, biļetes iegādājoties Leļļu teātra kasē un uzrādot invaliditātes apliecību. Patīkami, ka atlaide tiek piemērota visām biļetēm, ko ģimene iegādājas, līdz ar to teātri lētāk var apmeklēt gan bērna vecāki, gan citi brāļi un māsas. http://www.lelluteatris.lv/lv/192-kase

Dažādi muzeji – ļoti daudzos muzejos bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu pavadoņiem ieeja ir bez maksas. Ja vēlaties apmeklēt kādu muzeju, noteikti pirms biļešu iegādes apvaicājaties, kādas atlaides Jums pienākas. Arī dažādos citos pasākumos ārpus muzejiem, piemēram, izstādēs, biļeti bērna pavadonis var iegādāties daudz lētāk, bet pats bērns pasākumu var apmeklēt vispār bez maksas.

Aizvērt

Autorizējies