Nekad nepadodies!

Visas biedrībā esošās ģimenes ir gājušas cauri grūtajam bērna slimības pieņemšanas ceļam, mēs zinām, kā ir saņemties paguruma brīžos, raudāt dvēseles sāpēs, mācīties smaidīt, apzinoties, ka nekad dzīve nebūs tāda, kā iepriekš, tāpēc vēlamies dalīties savos atklājumos, kas mūs spējuši iedvesmot un ļāvuši paskatīties uz pasauli nedaudz gaišāku skatienu. Tās ir filmas, grāmatas, stāsti, kas kādā brīdī var palīdzēt vai pavisam vienkārši radīt labas sajūtas.

Grāmata „Brīvās spēlēšanās sākums”

Šī grāmata pavisam mazu bērnu vecākiem pastāstīts par spēlēšanās nozīmi bērna attīstībā un sniegs iedvesmu, kā, neatkarīgi no bērna veselības stāvokļa, vadīt sava bērna burvīgo izziņas ceļu caur patīkamām un priekpilnām, bet vienlaikus ļoti izglītojošām rotaļām. Spēlēšanās ir bērna iekšēja nepieciešamība. Zīdainis ar nenogurdināmu interesi pēta apkārtni. Viņa prieka avots ir spēja aizskart priekšmetus, tos aptaustīt, saspiest, pacelt un atlaist. Šo sarakstu ar zīdaiņa darbībām varētu turpināt bezgalīgi. Iekšēji harmonisks bērns ir ideju pilns, turpretim apspiesta bērna intereses ir ierobežotas, it kā viņa ilgas pēc izmēģinājumiem, atklājumiem un izzināšanas būtu salauztas. Daudzu bērnu nelīdzsvarotība visbiežāk izpaužas tieši viņu rotaļu virspusīgumā un vienmuļībā. Tas, vai izdosies saglabāt bērna sākotnējo interesi par apkārtējo pasauli un viņā attīstīt nepieciešamās spējas turpmākajām brīvajām rotaļām, ir atkarīgs no pieaugušā. No vācu valodas tulojusi Liene Barone. Mariannas Reismanes fotogrāfijas.

Grāmata „Mana bērna attīstības ceļš”

Vācu autores Monikas Alī sarakstīta grāmata vecākiem, kuru bērni slimo ar dažāda veida iedzimtām kaitēm. Šī grāmata palīdz paskatīties uz savu bērnu un viņa vajadzībām no paša bērna skatupunkta, māca mīlēt, pieņemt un, pats galvenais, cienīt, bērna īpašo dzīves ceļu, nepārsteidzinot viņa attīstību, bet dodot iespējas pilnvērtīgas personības veidošanai.

Filma „Neaizskaramie” (The Intouchables)

Šī filma ir uz reāliem faktiem balstīts stāsts par attiecībām starp aristokrātisku bagātnieku, kurš pēc negadījuma ir spiests atlikušo dzīvi pavadīt invalīda ratiņos un viņa melnādaino apkopēju - bijušo noziedznieku, kurš lai vai kā, bet bauda dzīvi un iedvesmo tam arī citus! Viņi ir ļoti dažādi un iespējams, ka citādi dzīvē viņiem nekad nenāktos tikties...

Pēc nelaimes gadījuma, lidojot ar paraplānu, bagātais aristokrāts Filips ir paralizēts. Par palīgu viņš pieņem Drisu – jaunu vīrieti no priekšpilsētas, kas nesen atbrīvots no cietuma... Īsi sakot, cilvēku, kas šim darbam nemaz nav piemērots. Kopā viņi iedzīvinās Vivaldi, “Earth, Wind and Fire” – skaņās, vārdos, kostīmos un sporta tērpos. Divas pasaules sastapsies un saradīs, lai rastos draudzība – tikpat traka, dīvaina un stipra, cik negaidīta – neatkārtojamas attiecības, kas dzirkstīs un padarīs draugus neaizskaramus.

Tā ir filmas anotācija, bet mūs šī filma uzrunāja ar savu pozitīvismu un mākslu baudīt dzīvi, neskatoties ne uz ko. Varbūt noder iedvesmai..

Filma Forests Gamps (Forrest Gump)

Forests Gamps ir neparasts puisis, kuru droši vien būtu iespundējuši garīgi atpalikušo skolā, ja ne viņa māmiņas ticība savam dēlam. Bērnībā Forests pārvietojās ar speciālām kāju stutēm, bet, kad tās vairs nebija nepieciešamas, izrādījās, ka Forests var skriet ātrāk par jebkuru citu. Pateicoties šīm spējām, Forests sāk spēlēt amerikāņu futbolu un, pateicoties amerikāņu futbolam, Forestu uzņem koledžā. Vēl Forests karo Vjetnamā, kļūst par varoni, miljonāru, iemīlas, skrien apkārt pasaulei un tajā visā prot saglabāt patiesi gaišu dvēseli...misteru Džeimsu.

Gaiša filma par īpašu cilvēku un vecāku ticību saviem bērniem, neatkarīgi ne no kā. Galvenā varoņa citāts „Dzīve ir kā konfekšu kārba – Tu nekad nezini, kas Tev tiks” ir kļuvis pat mazliet hrestomātisks, bet šī filma ir stāsts par citādu, taču ne sliktāku dzīvi.

Aizvērt

Autorizējies